Кожен водій, який дбає про стан свого автомобіля, особливо якщо він призначений для перевезення вантажів, замислюється над тим як експлуатувати транспортний засіб без нанесення йому шкоди і як продовжити його експлуатаційний термін.
Відомо, що при транспортуванні вантажів у вантажних авто можливі непередбачені переміщення вантажу по салону, ковзання по підлозі, в результаті чого вантажний відсік наражається на серйозну небезпеку бути пошкодженим, - вантаж може залишити вм'ятини зі зняттям фарби на металевій обшивці. А це, з часом, може привести до появи іржі, яка здатна знищити транспортний засіб.
Подбати про своє авто повинен господар транспортного засобу і для цього існує відмінний засіб - фанера ламінована сітчаста або транспортна, як її ще називають.
Унікальність фанери ламінованої сітчастої в тому, що вона покрита спеціальним папером, просоченою смолами і має властивості захисної плівки. Причому, з різних сторін ламінована сітчаста фанера має різне покриття - гладке і сітчасте. Торці такої фанери захищені водно-дисперсійної акриловою фарбою, що подовжує термін її служби. Фанера ламінована сітчаста широко застосовується в будівельній галузі та у виробництві транспортних засобів, швидко монтується і легко піддається обробці. Фанерою ламінованої сітчастої обшивають борта і підлогу в вантажних автомобілях, причому кладуть її сітчастою поверхнею вгору, що знижує ковзання вантажу по салону, а також захищає борти від непотрібних подряпин і вм'ятин. А ось гладка поверхня не зашкодить внутрішньому покриттю автомобіля. Але слід зазначити одну важливу умову при виборі такої фанери, - ламінована сітчаста фанера повинна бути березової, так як саме березова фанера має найвищу щільність - кг/м3 - 670-800 з усіх деревинно-плитних матеріалів і здатна витримувати максимальні навантаження - механічні та вантажні, а межа міцності при статичному вигині уздовж волокон, МПа не менше - 65.
Також така фанера:
- стійка до хімікатів;
- витримує багаторазове використання;
- нетоксична;
- великогабаритна.
Найважливіші переваги такої фанери - висока вологостійкість і довговічність, що допомагає збільшити термін експлуатації автомобіля і захистити вантажі, що перевозяться від пошкодження. Залежно від ваги перевезених вантажів - тоннажу, застосовують транспортну фанеру 6,9, 12 мм і навіть 30 мм, причому, для обшивки стін застосовують фанеру меншої товщини, а для підлоги - більшої