Що ж таке фанера Е1, - спробуємо розібратися в цьому питанні. Е-1 – абревіатура для позначення класу емісії формальдегіду фанери.
Вся фанера, що виробляється, виготовлюэться методом склеювання між собою шарів деревного шпону. В процесі виробництва фанери, природно, використовується клей, який може містити шкідливі для людського організму речовини - формальдегіди. (Формальдегід (від латинського formīca «мураха») - безбарвний газ з різким запахом, добре розчинний у воді, спиртах та розчинниках, є сильним антисептиком. Ця властивість формаліну використовується в медицині, застосовується в якості дубителя в шкіряному виробництві та для дубління желатину при виробництві кінофотоплівки. Водний розчин формальдегіду, стабілізований карбамідом, є просто необхідним і одним з найважливіших джерел формальдегіду і карбаміду у виробництві карбамідоформальдегідних, меламінокарбамідоформальдегідних смол для обробки карбаміду проти злежуваності; застосовується в деревообробній і меблевій промисловості для виробництва фанери, ДСП тощо). Кількість формальдегідів, що містяться в фанері і визначає клас емісії формальдегіду. Чим більше шкідливих речовин - формальдегідів в клеї, тим менш безпечною для людини буде фанера і тим вище буде клас емісії формальдегіду.
За змістом формальдегіду фанеру підрозділяють на класи емісії: Е - 1 та Е - 2.
Вміст формальдегіду визначається в 100 грамах абсолютно сухої маси фанери і має певне допустиме значення.
Отже, для класу емісії Е-1 - що допускається норма - до 10 мг,
А для класу емісії Е-2 - допускається норма - понад 10, до 30 мг, включно.
Така класифікація фанери має величезне значення для визначення можливості використання фанери всередині приміщення, де важливо застосовувати екологічно чисті матеріали, які не заподіють шкоди здоров'ю людини. І така допустима норма вмісту формальдегіду і допускає до 10 мг на 100 грам абсолютно сухої маси фанери.
Фанера березова ФК групи компаній «СВЕЗА» має клас емісії формальдегіду Е-1, так як містить формальдегіду до 8 мг, тобто практично його відсутність. Це говорить про її особливому перевагу, так як така фанера може бути використана для виробництва дитячих меблів, дитячих іграшок, а також в якості стінових панелей та інших конструкцій при оформленні інтер'єрів.
Карбамідоформальдегідний клей, що використовується у виробництві фанери ФК - безпечний для людини, проте робить фанеру менш стійкою щодо вологи, що дозволяє використовувати дану фанеру тільки всередині приміщення.
Для підвищення вологостійкості у виробництві фанери використовують інший клей - на основі фенолформальдегідних смол, використання якого надає фанері ФСФ особливу властивість - підвищену вологостійкість, або як ще називають цю властивість - водостійкість.
Фенолформальдегідні смоли, що містяться в клеї, якими обробляються і склеюються листи шпону в фанері - синтетичні речовини, одержувані в результаті поліконденсації формальдегіду і фенолу. Такі смоли екологічно безпечні і мають клас емісії формальдегіду Е1, тобто вміст формальдегіду на 100 гр. сухої маси фанери до 8,0 мг включно.
Завдяки цій властивості березова фанера ФСФ може застосовуватися як для внутрішніх так і для зовнішніх робіт і сьогодні є одним з найбільш популярних матеріалів, що застосовуються в будівництві та оздоблювальних роботах, для виготовлення покрівель, лісів, тимчасових споруд в монолітно каркасному будівництві; як декоративна шумоізолююча обшивка, підлогове покриття в оздоблювальних роботах; в якості перегородок, підлог, сидінь, деталей корпусів в машино- і суднобудуванні; при виробництві пакувальних матеріалів; для рекламних конструкцій, спортивних майданчиків тощо.
Використовується фанера ФСФ в таких галузях як:
- будівництво;
- машинобудування, автобусобудування;
- вагонобудування;
- тарна промисловість;
- меблі.
Таким чином, березова фанера ФК і ФСФ виробництва групи компаній «Свеза» - є екологічно безпечною для людини і може бути використана повсюдно, не викликаючи побоювання щодо нанесення шкоди здоров'ю людини.