Для того щоб дати відповідь на це складне питання потрібно згадати те, в яких умовах експлуатується паркет. Звичайно, паркетне покриття найчастіше використовується середині приміщення. Саме цей фактор і вирішить вибір матеріалу, який буде використаний як основа для укладання паркету.
Але спочатку поговоримо про те що таке фанера, згадаємо про марки, сорти фанери, товщини листів, а також види деревини, з якої виготовляється фанера.
Отже ... Фанера - шаруватий деревно-плитний матеріал, в якому шари деревного шпону склеєні між собою спеціальним клеєм. Фанера володіє відмінними властивостями:
- Виняткова міцність;
- Твердість поверхні;
- Унікальна здатність витримувати велике навантаження;
- Зберігає властивості від -40 до +50 ° С;
- Красива текстура деревини;
- Легкість механічної обробки;
- Широкий вибір товщини і розмірів.
Якщо фанера буде експлуатуватися всередині приміщення - для склеювання використовують карбамідний клей, а якщо фанера буде експлуатуватися в умовах вулиці, - то фенолформальдегідний, який надає фанері високу міцність, зносостійкість і підвищену вологостійкість. Такий вибір клею для склеювання шарів шпону формує марки фанери:
- Фанера ФСФ березова водостійка (підвищеної вологостійкості);
- Фанера ФК березова вологостійка;
- Фанера ФСФ березова ламінована водостійка (підвищеної вологостійкості).
Тому всередині приміщення і зокрема для основи під паркет можна використовувати фанеру ФК, якщо звичайно допускати що прориви труб, затоплювання та інші випробування, пов'язані з впливом води на паркетне покриття і той матеріал, який знаходиться під ним, не загрожують цьому житлу. Тому будівельники рекомендують використовувати фанеру ФСФ водостійку.
При виборі сорту фанери потрібно розуміти що така фанера буде перебувати під паркетом, а значить підвищені вимоги як для фанери, яка використовується для лакування і тонування барвниками тут просто не потрібні. До того ж, це важливо для тих, хто бажає заощаджувати. Відповідно, можна вибрати і Сорт С - найдешевший з сортів фанери, який застосовується для використання в будівельних конструкціях тоді, коли зовнішній вигляд лицьової сторони фанери відіграє другорядну роль.
У сорті С допускаються сучки частково зрощені і незрощені, отвори від сучків, що випали, розміром не більше 40 мм, розімкнуті тріщини завширшки не більше 10 мм, дефекти країв завширшки не більше 5 мм, допускаються сучки здорові світлі і темні без обмеження розмірів і кількості. У внутрішніх шарах допускається нестача шпону шириною до 10 мм.
Допускається замазка сучків, тріщин розміром не більше 60 мм. Допускається помилкове ядро, хімічні забарвлення, побуріння, плями. Допускається лагодження шпону одинарними і подвійними вставками. Також в сорті С допускаються накладки шпону, вм'ятини, рябизна шпону, прошліфовка.
Фанера буває різної товщини: від 4 до 40 мм, в залежності від кількості шарів березового шпону, яке завжди буває непарним. Для різних умов укладання фанери може використовуватися фанера різної товщини, залежно від будівельних завдань і умов об'єкта, але частіше використовується товщиною 9, 12, 15 мм.
Фанера з деревини берези значно перевершує фанеру з хвойних порід за опірністю і можливістю витримувати механічні навантаження, завдяки чому широко використовується як конструкційний матеріал. При використанні під паркет хвойної фанери відзначаються випадки відшаровування верхніх шарів шпону при циклювання і шліфування. Тому краще зупинити свій вибір на березовій фанері.
Фанера - це плитний матеріал, який випускається в наступних форматах: 2500х1250, 2440х1220, 1250х2500, 1220х2440, 1500х3000, 1525х3050, 1525х1525.
Ми розглянули всі необхідні параметри і характеристики, які використовуються при виборі фанери під паркет. Найголовніше, потрібно доручити вибір матеріалу і укладання паркету професіоналам, в уникненні непередбачених витрат і дарма витрачених коштів, а найголовніше, для того щоб паркетне покриття у вашій оселі служило довгі роки, несучи з собою тепло деревного матеріалу, комфорт і затишок.