Говорячи про каркаси, як основу м`яких меблів, варто відмітити, що міцність – вкрай важливий фактор, на який варто орієнтуватися при виборі таких меблів.
Найбільш популярними матеріалами для виготовлення диванів, звісно, є столярні плити або фанера. Також може використовуватись метал або натуральний деревинний масив, але, як правило, такі меблі до мас-маркету не належать. Так, дерев`яні каркаси для диванів дуже часто можна зустріти в меблях, які належать до середнього та високого цінового сегменту, що, звісно ж, не сприяє зростянню попиту на таку продукцію. Так, Ви можете каркас для дивана купити та самостійно зробити меблі, але для цього потрібні певні знання та уміння, в іншому випадку, крім втрачених грошей, нічого не вийде.
Отже, говорячи про каркаси, розглянемо основні варіанти:
- Старі добрі ДСП – найбільш бюджетний варіант, який, справедливості заради зазначимо, помилково характеризується коротким терміном служіння. Звісно ж, різновидів ДСП зараз багато, популярність матеріалу зростає, а властивості тільки покращуються, завдяки все новим засобам обробки. Однак, важливо звернути увагу на те, щоб ДСП було вкрите спеціальним захисним шаром, щоб запобігти згубного впливу формальдегідних смол.
- МДФ та ДВП. МДФ – вибір на користь екологічності та легкості обробки. Та й на МДФ ціна цілком доступна. По міцності ж і МДФ і оргаліт не набагато поступаються деревині, при цьому на ДВП ціна також цілком адекватна.
- Фанера (до прикладу, фанера ФК) – екологічність, гнучкість, невелика вага і чудові експлуатаційні якості зробили даний матеріал одним з найбільш затребуваних, незважаючи на більш високу, проте все одно прийнятну вартість фанери, щодо деревинних плит. Гарантія на каркаси з фанери може досягати 10 років (!), при цьому конструкція не розсохнеться, не розтріскається і не деформується.
Диван з фанери, дійсно здатний послужити добру службу протягом більш ніж десяти років і каркас з фанери при цьому зіграє головну роль. А ось каркас з ДСП може втратити придатність набагато раніше і Вам доведеться купувати нові меблі. Тому, коли Ви будете обирати диван в магазині, обов`язкого поцікавтесь з якого матеріалу виготовлено каркас, для того щоб в подальшому Вам не довелося платити двічі. Ціна, за якою можна купити диван в Україні, залежить не тільки від вартості самого каркасу. Оббивочні матеріали, також, здатні суттєво збільшити вартість дивану. Грає, також, роль і модель дивану і тип механізмів, які закладено в його основу, і фурнітура. М`який диван чи твердий - тут потрібно вивчити наповнювачі. Диван, звісно ж, не ліжко, але багато хто, купуючи диван, як раз розглядають розкладні дивани, для того щоб використовувати їх для сну. Інтернет рясніє пропозиціями про продажі різних диванів і вибір у наш час зробити не так вже й просто. Однак, навіть при замовленні меблів через інтернет, уточніть матеріал каркасу Вашого дивану.
Крім того, при виробництві каркасів виробники можуть використовувати поєднання різних матеріалів – як для покращення властивостей виробу, підвищення класу продукції, так і для зниження її вартості.