Широке поширення в будівництві будинків, виготовленні меблів, авіабудуванні і суднобудуванні, а також в інших областях отримала фанера (деревинно-слоїста плита).
Цей багатошаровий будівельний матеріал, що виготовлюється шляхом щільного склеювання спеціально підготовленого шпоні має низку незаперечних переваг, а основний її недолік - це схильність до впливу вологи.
Однак сьогодні виробники пропонують можливість придбати різновиди фанери, які мають досить високий ступінь вологостійкості. Виробляється фанера вологостійка з берези, а також поєднання інших видів деревини. Слід зазначити, що фанера вологостійка ціна встановлена одна з найдоступніших. Обирати необхідний вид фанери необхідно з урахуванням особливостей застосування (будівництво, проектування, дизайн, декор та ін.). Наприклад, фанеру з берези купують для використання в умовах високих навантажень. Хвойний варіант використовується тоді, коли потрібно забезпечити маленьку вагу меблевої або будівельної конструкції.
Даний деревинно-плитний матеріал отримав своє застосування і в будівництві будинків і при зведенні котеджів. Також, водостійка фанера використовується в каркасному будівництві, при здійсненні оздоблювальних робіт на фасадах будівель, у виробництві машин та інших сферах. Вологостійкість фанери досягається за рахунок застосування особливих клейових сумішей і смоли.
Серед безлічі видів фанери меншими показниками вологостійкості володіє фанера ФК. А більш стійка до впливу вологи фанера марки ФСФ. Однак самою міцною та стійкою до зовнішніх факторів є бакелізована фанера, тому її використовують при зведенні морских суден.